Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Goodman Poznań Logistics Centre to nowoczesny kompleks magazynowy zlokalizowany w zachodniej części Polski, w bezpośrednim sąsiedztwie Poznania. Magazyn ten oferuje różnorodne powierzchnie magazynowe oraz przestrzenie biurowe, dostosowane do potrzeb klientów z różnych sektorów i branż. Park położony w bliskiej odległości od drogi krajowej nr 92 oraz łatwym dostępem do autostrady A2, dzięki czemu umożliwia szybki dostęp do ważnych rynków w kraju i za granicą. Magazyn do wynajęcia w Goodman Poznań Logistics Centre to powierzchnia w nowoczesnym budynku magazynowym, która dopasowana jest do składowania jak również do lekkiej produkcji.

Magazyn do wynajęcia Goodman Poznań Logistics Center w cenionej m.in. przez firmy logistyczne i kurierskie lokalizacji Doki rozładunkowe Bramy wjazdowe na poziomie „0” Nośność posadzki 5 t/mkw Zabezpieczenia przeciwpożarowe Tryskacze ESFR Klapy dymowe Kamery wizyjne CCTV Plac parkingowy dla TIRów Parking dla samochodów osobowych

Lokalizacja

Magazyn znajduje się w północnej części miasta Poznań, w dzielnicy Główna
Łatwy dostęp do drogi krajowej nr 92, biegnie przez tereny czterech województw: lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego
DK 92 która zapewnia łatwy i szybki dostęp do autostrady A2, a tym samym do innych ważnych miast w Polsce
W pobliżu znajdują się także ważne arterie komunikacyjne miasta, takie jak ul. Ratajczaka czy ul. Grunwaldzka
W okolicy znajdują się również liczne firmy i zakłady przemysłowe, co czyni tę lokalizację atrakcyjną dla biznesu
12 km do centrum Poznania

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  4
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  TAK
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  -
 • Nośność posadzki
 • Siatka słupów
  -
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  NIE
 • Bramy z poziomu zero
  NIE
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  5000
 • Świetliki dachowe
  NIE
 • Tryskacze
  NIE
 • Monitoring
  NIE
 • Ochrona
  NIE
 • ID oferty
  mp10137

Odległości

droga S11
droga 92
Centrum Poznania
Lotnisko Poznań-Ławica

Dane rynkowe

Poznań należy do tzw. wielkiej piątki największych rynków magazynowych w Polsce. To jeden z najstarszych regionów logistycznych, który został uformowany wzdłuż drogi krajowej 92, a obecnie autostrady A2. Trasa ta umożliwia dystrybucję towarów ze wschodu na zachód Europy w kierunku Berlina.

Całkowite zasoby poznańskiego rynku magazynowego na koniec 3 kwartału 2023 r. wynoszą ponad 3,32 mln m2. Na terenie województwa wielkopolskiego ofertę powierzchni magazynowej na wynajem przygotowali wszyscy kluczowi deweloperzy to jest Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP oraz wielu lokalnych mniejszych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż w regionie powiększyła dostępny wolumen powierzchni do wynajęcia o ponad 286 tys. m2 i ustabilizowała poziom pustostanów na wartości 7%. Według zapowiedzi deweloperów w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych 254 tys. m2, które z pewnością szybko znajdą swoich najemców. Poza Poznaniem w województwie wielkopolskim głównymi ośrodkami przemysłowymi i logistycznymi pozostają tereny położone wzdłuż tras ekspresowych S5 i S11, a także w obrębie lotniska. Dlatego duża oferta powierzchni na wynajem znajduje się na południe od stolicy regionu w takich lokalizacjach jak Gądki, Żerniki, Jaryszki, Robakowo, Plewiska, Komorniki czy Plewiska. Wiele firm rozważa rozwój także w Sadach, Gołuskach, Tarnowie Podgórskim czy bardziej znanych historycznie lokalizacjach jak Swarzędz, Konin, Kalisz czy w Niepruszewie.

Poznań oraz całe województwo wielkopolskie charakteryzuje się wysoką aktywnością najemców. Popyt brutto w 3 pierwszych kwartałach 2023 r. wyniósł ponad 330 tys. m2. Region oferuje wszystkie rodzaje hal na wynajem tzw. wielkoformatowe budynki magazynowe typu big-box lub multitenant, inwestycje na wyłączność jak BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejsze magazyny miejskie typu SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili. Rozbudowana oferta powierzchni magazynowej na wynajem wybierana jest zarówno przez duże międzynarodowe firm jak i lokalnych krajowych dostawców. Najaktywniejszymi najemcami pozostają Ci reprezentujący logistykę, dystrybucję, e-commerce, branżę motoryzacyjną, lekką produkcję, produkcję, sieci handlowe, sieci spożywcze, branżę meblarską/DIY oraz firmy kurierskie.

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy