Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Nowoczesna powierzchnia magazynowa do wynajęcia w GLP Poznań Airport Logistics Centre. Magazyn położony w bliskim sąsiedztwie Portu Lotniczego Poznań Ławica z bezpośrednim połączeniem z autostradą A2. Atrakcyjna lokalizacja nieruchomości GLP Poznań Airport Logistics Centre poprzez drogę ekspresową S11 łączące Poznań z Niemcami, Centralną Polską oraz Warszawą.
Nowoczesna powierzchnia magazynowa do wynajęcia o wysokości 12 m, wyposażona jest w bramę zero, doki, tryskacze, świetliki, klapy dymowe, posadzkę bezpyłową o nośności 7T/m2 oraz ogrzewanie. GLP Poznań Airport Logistics Centre to magazyn klasy A, przy hali znajdują się duże place manewrowe z parkingami. Dla najemcy jest możliwość wynajęcia powierzchni biurowej według zapotrzebowania.

Nowoczesna powierzchnia magazynowa do wynajęcia w GLP Poznań Airport Logistics Centre to powierzchnia klasy A Możliwości składowania do 12 m wysokości Bezpyłowa posadzka Nośność posadzki 7 t/mkw Doki rozładunkowe Bramy z poziomu zero Siatka słupów 12 × 24 m Ochrona przeciwpożarowa i oddymianie — instalacja tryskaczowa Nieruchomość objęta całodobową ochroną i monitoringiem Parking dla samochodów osobowych Plac manewrowy i parking dla samochodów ciężarowych i dostawczych

Lokalizacja

gmina Tarnowo Podgórne, województwo Wielkopolskie
GLP Poznań Airport Logistics Centre, położony w pobliżu Lotniska Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego
Nowoczesna powierzchnia magazynowa do wynajęcia znajduję się tuż przy drodze wojewódzkiej nr 307, prowadząca do centrum Poznania
Łatwy dostęp do trasy ekspresowej S11 węzłem Poznań Ławica
Na południe od magazynu położona Autostrada A2, prowadząca od granicy niemieckiej do granicy wschodniej
Na północy przebiega droga krajowa 92, która leży równolegle do Autostrady A2 i łączy Poznań z Warszawą
Lokalizacja zapewnia doskonałe połączenie z głównymi ośrodkami logistycznymi w Polsce i Europie
13 km do Poznania
177 km do Wrocławia
W okolicy parku magazynowego znajdują się liczne przystanki komunikacji miejskiej

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  3
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  TAK
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  -
 • Nośność posadzki
  5.0
 • Siatka słupów
  12 x 24
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  2500
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  NIE
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp10003

Deweloper

GLP jest globalnym deweloperem logistycznym, działa na całym świecie w Brazylii, Chinach, Europie, Indiach, Japonii i Stanach Zjednoczonych. GLP ma ponad 30-letnie doświadczeniu w branży nieruchomości logistycznych i działa w 12 krajach obejmując wszystkie główne rynki logistyczne. Magazyny firmy służą dostawcom usług logistycznych, producentom, sprzedawcom detalicznym i firmom handlu elektronicznego i są ulokowane w strategicznych lokalizacjach wokół największych miast.

Odległości

Trasa S11
Lotnisko
Autostrada A2
Centrum Poznania
Granica z Niemcami
Łódź
Szczecin
Wrocław
Warszawa

Dane rynkowe

Poznań należy do tzw. wielkiej piątki największych rynków magazynowych w Polsce. To jeden z najstarszych regionów logistycznych, który został uformowany wzdłuż drogi krajowej 92, a obecnie autostrady A2. Trasa ta umożliwia dystrybucję towarów ze wschodu na zachód Europy w kierunku Berlina.

Całkowite zasoby poznańskiego rynku magazynowego na koniec 3 kwartału 2023 r. wynoszą ponad 3,32 mln m2. Na terenie województwa wielkopolskiego ofertę powierzchni magazynowej na wynajem przygotowali wszyscy kluczowi deweloperzy to jest Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP oraz wielu lokalnych mniejszych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż w regionie powiększyła dostępny wolumen powierzchni do wynajęcia o ponad 286 tys. m2 i ustabilizowała poziom pustostanów na wartości 7%. Według zapowiedzi deweloperów w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych 254 tys. m2, które z pewnością szybko znajdą swoich najemców. Poza Poznaniem w województwie wielkopolskim głównymi ośrodkami przemysłowymi i logistycznymi pozostają tereny położone wzdłuż tras ekspresowych S5 i S11, a także w obrębie lotniska. Dlatego duża oferta powierzchni na wynajem znajduje się na południe od stolicy regionu w takich lokalizacjach jak Gądki, Żerniki, Jaryszki, Robakowo, Plewiska, Komorniki czy Plewiska. Wiele firm rozważa rozwój także w Sadach, Gołuskach, Tarnowie Podgórskim czy bardziej znanych historycznie lokalizacjach jak Swarzędz, Konin, Kalisz czy w Niepruszewie.

Poznań oraz całe województwo wielkopolskie charakteryzuje się wysoką aktywnością najemców. Popyt brutto w 3 pierwszych kwartałach 2023 r. wyniósł ponad 330 tys. m2. Region oferuje wszystkie rodzaje hal na wynajem tzw. wielkoformatowe budynki magazynowe typu big-box lub multitenant, inwestycje na wyłączność jak BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejsze magazyny miejskie typu SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili. Rozbudowana oferta powierzchni magazynowej na wynajem wybierana jest zarówno przez duże międzynarodowe firm jak i lokalnych krajowych dostawców. Najaktywniejszymi najemcami pozostają Ci reprezentujący logistykę, dystrybucję, e-commerce, branżę motoryzacyjną, lekką produkcję, produkcję, sieci handlowe, sieci spożywcze, branżę meblarską/DIY oraz firmy kurierskie.

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy