Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Nowa inwestycja w Rudzie Śląskiej zapewni najemcom niemal 56000mkw. wysokiej klasy powierzchnie magazynowe i produkcyjne wraz z funkcjonalnymi powierzchniami biurowymi. Strategiczne usytuowanie nieruchomości gwarantuje najemcom świetne warunki komunikacyjne z głównymi miastami Górnego Śląska, jaki i innymi regionami kraju. Hale znajdują się tuż przy drodze krajowej nr 925 (Rybnik-Bytom) oraz Drogowej Trasie Średnicowej (Katowice-Gliwice). Ponadto lokalizacja zapewnia szybki dostęp do autostrad A1 i A4. Niewielka odległość od centrum miasta i możliwość dojazdu komunikacją miejską to kolejny atut parku w Rudzie Śląskiej, który docenią pracownicy i klienci firm.

Magazyny w Rudzie Śląskiej

Wysoki standard i technologia wykonania budynków wpływają na wyjątkową atrakcyjność magazynów w Rudzie Śląskiej dla potencjalnych najemców. Zastosowano tu najnowsze rozwiązania wpływające na efektywność energetyczną (np. oświetlenie LED i świetliki dachowe) oraz ekologiczne (np. ogrzewanie gazowe) zwiększając jednocześnie korzyści dla najemców. Ponadto dostępne powierzchnie do wynajęcia można aranżować i elastycznie dopasować do potrzeb najemców. Obiekty mogą pełnić funkcję magazynów wysokiego składowania i centrów dystrybucji oraz zakładów lekkiej produkcji z możliwością posiadania reprezentacyjnego biura w standardzie klasy A.
Dla zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego w budynkach zainstalowano system tryskaczy, klapy dymowe oraz hydranty wewnętrzne i zewnętrzne. Park jest monitorowany i chroniony całodobowo. Wokół parku znajdują się przestronne place manewrowe i parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych.

 • Nowoczesny magazyn klasy A siatka kolumn: 12 x 24 m tryskacze, system zraszaczy klapy dymowe Posadzka bezpyłowa o nośności 5 t / mkw Plac manewrowy i postojowy dla samochodów osobowych i ciężarowych

 • Zaplecze socjalno – biurowe dostosowane do wymagań Klientów Centrum Logistyczne Panattoni Park Ruda Śląska II to Park o bardzo dużym potencjale logistycznym i produkcyjnym. Istnieje możliwość dostosowania powierzchni do prowadzanej działalności Najemcy

Lokalizacja

Panattoni Ruda Ślaska II zlokalizowane jest w Rudzie Śląskiej, w granicach Aglomeracji Śląskiej, w bliskiej odległości od Drogowej Trasy Średnicowej (2km) łączącej wszystkie największe miasta aglomeracji. Ponadto w odległości 4km znajduje się zjazd na autostradę A4 która zapewnia szybki i sprawny transport towarów w całym obszarze południowej Polski.

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  3
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  TAK
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  10.0
 • Nośność posadzki
  5.0
 • Siatka słupów
  12 x 22.5 m
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp11410

Deweloper

Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni przemysłowych, działającym na polskim rynku od 2005 r. Od tego czasu spółka zrealizowała w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 4.3 miliona metrów kwadratowych. Panattoni Europe oferuje na wynajem hale przemysłowe i magazynowe z kompleksowym zapleczem biurowo-socjanym do natychmiastowego wynajęcia w całym kraju. Ponadto deweloper specjalizuje się w obiektach typu build-to-suit (BTS), które są budowane na zamówienie indywidualnego klienta.

Odległości

Ruda Śląska City Center
Katowice
A1/A4
Gliwice

Dane rynkowe

Górny Śląsk to drugi największy rynek magazynowy w Polsce i kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej na koniec 3 kwartału 2023 r. wyniosły ponad 5,29 mln m2.

W regionie województwa śląskiego aktywni pozostają wszyscy kluczowi deweloperzy w tym  Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP, DL Invest oraz wielu lokalnych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż na Górnym Śląsku  wyniosła ponad 471,6 tys. m2. Aktywność deweloperów nie wpłynęła znacząco na poziom pustostanów, który utrzymuje się na poziomie 7%.

Zróżnicowana oferta powierzchni magazynowej w regionie składa się z wielkoformatowych hal magazynowych typu big-box i multitenant, projektów na wyłączność BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejszych magazynów miejskich SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili.

Krajowe i międzynarodowe firmy doceniają ofertę powierzchni magazynowej na wynajem w regionie, która umożliwia swobodny transport dla firm zarządzającym łańcuchami dostaw między Polską, Niemcami, Czechami, Słowacją oraz państwami na południu Europy. Popyt brutto na Górnym Śląsku na koniec września 2023 r. wyniósł 668,7 tys. m2. Według zapowiedzi deweloperów najemcy mogą być spokojni o rozwój, ponieważ w budowie znajduje się kolejne 325 tys. m2.

Firmy wybierają Górny Śląsk i rozwój w ramach województwa śląskiego, ponieważ jest to jeden z najlepiej rozwiniętych regionów pod względem infrastruktury transportowej. Położenie na przecięciu dwóch głównych autostrad A1 i A4 w węźle Sośnica umożliwia swobodny transport w każdym kierunku w Polsce. Region oferuje także dostęp do najlepiej w Polsce rozbudowanej sieć kolejowej i portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Głównymi ośrodkami związanymi z lokalnym rynkiem magazynowym pozostają Katowice, Gliwice, Sosnowiec Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Ruda Śląska, Żory i Częstochowa.

Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową na wynajem w regionie wykazują firmy produkcyjne, logistyczne, kurierzy, przemysł i motoryzacja, sieci handlowe i spożywcze, a także e-commerce. 

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy