Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Planowana inwestycja zlokalizowana jest na Górnym Śląsku na południe od konurbacji katowickiej przy zjeździe z autostrady A1. Nieruchomość jest bardzo dobrze skomunikowana z głównymi szlakami drogowymi i stanowi dogodną bazę transportową dla połączeń krajowych oraz międzynarodowych.
Na 22,4 ha powstaną dwie nowoczesne hale wraz z komponentem biurowym o łącznej powierzchni ok. 112 000 m2.

Wszystkie metry kwadratowe określone powyżej podlegają ostatecznemu pomiarowi. Standardowa specyfikacja obejmuje: ▪ Instalacja tryskaczowa NFPA 13 ▪ Obciążenie ogniowe powyżej 4000 MJ/m2 ▪ Wysokość budynku w świetle 12 m ▪ Obciążenie podłogi 7 T/mkw ▪ Pierwszy rząd kolumn 24 m od doków ▪ Oświetlenie LED, system DALI ▪ Zwiększone obciążenie dachu (dla potencjalnej instalacji PV) ▪ Recykling „szarej wody”. ▪ Doskonała certyfikacja BREEAM.

Lokalizacja

Planowana nowa inwestycja P3 Dębieńsko zlokalizowana jest na Górnym Śląsku na południu Aglomeracji Katowickiej przy zjeździe z autostrady A1. Nieruchomość jest dobrze skomunikowana z głównymi arteriami drogowymi i stanowi doskonałą bazę wypadową zarówno dla krajowych jak i zagranicznych
transportów.
Działka o powierzchni 37,6 ha, na której znajduje się nowoczesny magazyn i biuro
powstanie o łącznej powierzchni do 170 000 m2.

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  2
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  TAK
 • Certyfikat
  TAK
 • Wysokość składowania (m)
  12.0
 • Nośność posadzki
  7.0
 • Siatka słupów
  12 x 22.5
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Powierzchnia biurowa (m2)
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp12051

Deweloper

P3 jest długoterminowym inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości magazynowych w Europie, będącym w 100% własnością GIC, singapurskiego państwowego funduszu majątkowego. Zapewniają klientom doskonałe możliwości najmu w obiektach o wysokiej jakości w kluczowych lokalizacjach na całym kontynencie. Deweloper dostarcza zrównoważone ekologicznie magazyny, spełniające najwyższe standardy międzynarodowe.

Odległości

Autostrada A1
Gliwice
Katowice
Granica polsko-czeska

Dane rynkowe

Region Górny Śląsk (południowa Polska) to drugi największy rynek magazynowy w Polsce i kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej w regionie Górnego Śląska na koniec 3 kwartału 2023 r. wyniosły ponad 5,29 mln m2.

W regionie województwa śląskiego aktywni pozostają wszyscy kluczowi deweloperzy magazynowi w tym Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP, DL Invest oraz wielu lokalnych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż na powierzchnie magazynowe na Górnym Śląsku wyniosła ponad 471,6 tys. m2. Aktywność deweloperów magazynowych nie wpłynęła znacząco na poziom pustostanów, który utrzymuje się na poziomie 7%.

Zróżnicowana oferta magazynów i hal do wynajęcia w regionie Górny Śląsk składa się wielkoformatowych hal magazynowych typu big-box i multitenant, projektów na wyłączność BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejszych magazynów miejskich SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili.

Krajowe i międzynarodowe firmy doceniają ofertę magazynów na wynajem w regionie Górnego Śląska, która umożliwia swobodny transport dla firm zarządzającym łańcuchami dostaw między Polską, Niemcami, Czechami, Słowacją oraz państwami na południu Europy. Popyt brutto na magazyny na Górnym Śląsku na koniec września 2023 r. wyniósł 668,7 tys. m2. Według zapowiedzi deweloperów najemcy powierzchni magazynowych mogą być spokojni o rozwój, ponieważ w budowie znajduje się kolejne 325 tys. m2 nowoczesnych hal i magazynów.

Firmy wybierają magazyny i hale na Górnym Śląsku i rozwój w ramach województwa śląskiego, ponieważ jest to jeden z najlepiej rozwiniętych regionów pod względem infrastruktury transportowej. Położenie Górnego Śląska na przecięciu dwóch głównych autostrad A1 i A4 w węźle Sośnica umożliwia swobodny transport towarów w każdym kierunku w Polsce. Region Śląska oferuje także dostęp do najlepiej w Polsce rozbudowanej sieć kolejowej i portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Głównymi ośrodkami związanymi z rynkiem magazynowym na Górnym Śląsku pozostają Katowice, Gliwice, Sosnowiec Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Ruda Śląska, Żory i Częstochowa.

Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową na wynajem w regionie Górny Śląsk wykazują firmy produkcyjne, logistyczne, kurierzy, przemysł i motoryzacja, sieci handlowe i spożywcze, a także e-commerce. 

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy