Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Nowy park w Katowicach oferuje niemal 40 000mkw. wysokiej jakości powierzchni magazynowej do wynajęcia. Atrakcyjna lokalizacja zapewniająca szybki dostęp do głównych szlaków transportowych łączących najważniejsze ośrodki południowej Polski. Nieruchomość znajduje się w bliskim sąsiedztwie węzła Giszowiec. W niewielkiej odległości od parku jest przystanek autobusowy. Pracownicy mogą zatem łatwo korzystać z komunikacji miejskiej dojeżdżając do miejsca pracy.

Nowy park w Katowicach spełnia najwyższe wymagania oferując najemcom wysoki standard obiektu przeznaczonego zarówno na składowanie, jak i lekką produkcję. W oferowanym parku logistycznym do wynajęcia są funkcjonalne powierzchnie biurowe, które można elastycznie dostosować do potrzeb najemców. Dostępne są miejsca parkingowe dla samochodów osobowych. Teren wokół parku jest ogrodzony, monitorowany, a dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia całodobowa ochrona.
Zainstalowano tu energooszczędne oświetlenie LED, a dodatkowe doświetlenie powierzchni dają świetliki dachowe. Ponadto ekologiczny system ogrzewania gazem ziemnym pozwala na minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko. Dla bezpieczeństwa przeciwpożarowego zamontowano tryskacze i klapy dymowe. Sprawny przeładunek ułatwiają elektryczne doki oraz bramy wjazdowe z poziomu “0”. Wokół hali jest obszerny plac manewrowy oraz miejsca postojowe dla samochodów ciężarowych.

Obiekt typu BIGBOX o powierzchni ok 40000 mkw zostanie zbudowany z najnowszymi rozwiązaniami dla Klienta. Wysoki standard wykończenia wnętrz, całodobowy monitoring, ochrona 24h, doki, bramy wjazdowe, ogrzewanie, jedna z najlepszych lokalizacji i wiele innych atutów.

Lokalizacja

Panattoni Park Katowice zlokalizowany będzie bezpośrednio przy nowym węźle Giszowiec. Do autostrady A4 i do centrum Katowic od parku jest zaledwie 4 km, a do międzynarodowego portu lotniczego w Pyrzowicach - 35 km. Dzięki bardzo dobrej lokalizacji parku gwarantowany jest szybki transport komunikacyjny, połączenie z innymi miastami oraz kluczowymi ośrodkami przemysłowymi.

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  1
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  NIE
 • Certyfikat
  TAK
 • Wysokość składowania (m)
  10.0
 • Nośność posadzki
  7.5
 • Siatka słupów
  12 x 22.5 m
 • Bocznica kolejowa
  TAK
 • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  4000
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Powierzchnia biurowa (m2)
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp11839

Deweloper

Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni przemysłowych, działającym na polskim rynku od 2005 r. Od tego czasu spółka zrealizowała w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 5,7 miliona metrów kwadratowych. Panattoni Europe oferuje na wynajem hale przemysłowe i magazynowe z kompleksowym zaplec(BTS), które są budowane na zamówienie indywidualnego klienta.zem biurowo-socjalnym do natychmiastowego wynajęcia w całym kraju. Ponadto deweloper specjalizuje się w obiektach typu build-to-suit

Odległości

Katowice Centrum
Katowice Airport Pyrzowice
Autostrada A4
DK86

Dane rynkowe

Górny Śląsk to drugi największy rynek magazynowy w Polsce i kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej na koniec 3 kwartału 2023 r. wyniosły ponad 5,29 mln m2.

W regionie województwa śląskiego aktywni pozostają wszyscy kluczowi deweloperzy w tym  Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP, DL Invest oraz wielu lokalnych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż na Górnym Śląsku  wyniosła ponad 471,6 tys. m2. Aktywność deweloperów nie wpłynęła znacząco na poziom pustostanów, który utrzymuje się na poziomie 7%.

Zróżnicowana oferta powierzchni magazynowej w regionie składa się z wielkoformatowych hal magazynowych typu big-box i multitenant, projektów na wyłączność BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejszych magazynów miejskich SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili.

Krajowe i międzynarodowe firmy doceniają ofertę powierzchni magazynowej na wynajem w regionie, która umożliwia swobodny transport dla firm zarządzającym łańcuchami dostaw między Polską, Niemcami, Czechami, Słowacją oraz państwami na południu Europy. Popyt brutto na Górnym Śląsku na koniec września 2023 r. wyniósł 668,7 tys. m2. Według zapowiedzi deweloperów najemcy mogą być spokojni o rozwój, ponieważ w budowie znajduje się kolejne 325 tys. m2.

Firmy wybierają Górny Śląsk i rozwój w ramach województwa śląskiego, ponieważ jest to jeden z najlepiej rozwiniętych regionów pod względem infrastruktury transportowej. Położenie na przecięciu dwóch głównych autostrad A1 i A4 w węźle Sośnica umożliwia swobodny transport w każdym kierunku w Polsce. Region oferuje także dostęp do najlepiej w Polsce rozbudowanej sieć kolejowej i portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Głównymi ośrodkami związanymi z lokalnym rynkiem magazynowym pozostają Katowice, Gliwice, Sosnowiec Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Ruda Śląska, Żory i Częstochowa.

Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową na wynajem w regionie wykazują firmy produkcyjne, logistyczne, kurierzy, przemysł i motoryzacja, sieci handlowe i spożywcze, a także e-commerce. 

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy