Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Centrum logistyczne w Bieruniu to miejsce przyciągające najemców i inwestorów różnych branż, przede wszystkim tych związanych automotive. W sąsiedztwie parku znajduje się fabryka FIATA oraz inne zakłady produkcyjne i obiekty przemysłowe. Lokalizacja jest świetnie skomunikowana zarówno z Tychami, jak i najważniejszymi ośrodkami logistycznymi Śląska. Kompleks magazynowy usytuowany jest w niewielkiej odległości od drogi krajowej nr 44 i autostrady A1. Ponadto rozwinięta infrastruktura drogowa oraz sieć komunikacji publicznej ułatwia dojazd pracownikom.

Magazyny do wynajęcia w Bieruniu niedaleko Tychów
Całkowita powierzchnia w centrum logistycznym w Bieruniu niedaleko Tychów to ponad 70000mkw. i może być wykorzystana zarówno na magazynowanie, jak i lekką produkcję. Najemcom udostępnia się również komfortowe i ergonomiczne pomieszczenia biurowe, które będą dostosowane do indywidualnych wymagań. Budynki zostały wyposażone w nowoczesne doki i bramy z poziomu “0”, co ułatwia i przyspiesza procesy dystrybucyjne. Ponadto infrastruktura parku, na którą składają się drogi wewnętrzne i place manewrowe zapewnia sprawną komunikację na jego terenie. O atrakcyjności powierzchni magazynowo-produkcyjnej w Bieruniu decydują także rozwiązania zapewniające niższe koszty użytkowania obiektu np.: oświetlenie LED, doświetlenie światłem dziennym przez świetliki dachowe czy energooszczędny system ogrzewania gazowego. Dla bezpieczeństwa przeciwpożarowego zainstalowano tryskacze i klapy dymowe oraz system hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych. Składowanie towarów jest możliwe do wysokości 10 m na regałach lub na posadzce o nośności 5t/mkw.
Niewątpliwie park logistyczny w Bieruniu to jedna z najlepszych platform dystrybucyjnych na południu kraju, dedykowana wielu najemcom i zapewniająca elastyczne warunki odpowiadające ich różnym potrzebom.

Wysokość w świetle w części magazynowej: 10m Siatka słupów: 12 x 22,5 Obciążenie: 6T/m2 Posadzka bezpyłowa, bezspoinowa Doki, bramy z poziomu 0 Parking dla samochodów ciężarowych i osobowych Oświetlenie LED Tryskacze, klapy dymowe Monitoring / ochrona 24h Wykończenie biur w najwyższym standardzie Panattoni Park Tychy odpowiada potrzebom różnych branż i sprawdzi się zarówno w procesach magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Specyfika parku pozwala również na elastyczne kształtowanie modułów biurowych i magazynowych

Lokalizacja

Centrum logistyczne w Bieruniu usytuowane jest w niewielkiej odległości od drogi krajowej nr 44 i autostrady A1.
Nieruchomość znajduje się w odległości 5km od centrum miasta Tychy
Nieruchomość znajduje się w odległości 17km od autostrady A4
Park umiejscowiony jest 50km od Lotniska w Pyrzowicach.
Park znajduje się blisko granic czeskiej i słowackiej – oraz trzech lotnisk – w Krakowie, Katowicach i Ostrawie.
Przemysłowe i biznesowe otoczenie parku logistycznego (FIAT).
Mocno rozwinięta infrastruktura drogowa oraz sieć komunikacji publicznej ułatwia dojazd pracownikom.

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  1
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  TAK
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  10.0
 • Nośność posadzki
  5.0
 • Siatka słupów
  22,5 x 12
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Powierzchnia biurowa (m2)
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  1200
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp11009

Deweloper

Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni magazynowych. Od początku działalności tj. 2005 roku, zrealizował w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 5,7 miliona metrów kwadratowych. Panattoni Europe oferuje na wynajem hale przemysłowe i magazynowe z zapleczem socjalnym, dopasowane do zróżnicowanych potrzeb najemców. Na potrzeby rozwoju zajmuje się ponadto zakupem gruntów, zabezpieczając najbardziej strategiczne lokalizacje w kraju.

Odległości

Katowice
Katowice Pyrzowice Airport
Kraków Airport
Ostrava

Dane rynkowe

Górny Śląsk to drugi największy rynek magazynowy w Polsce i kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej na koniec 3 kwartału 2023 r. wyniosły ponad 5,29 mln m2.

W regionie województwa śląskiego aktywni pozostają wszyscy kluczowi deweloperzy w tym  Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP, DL Invest oraz wielu lokalnych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż na Górnym Śląsku  wyniosła ponad 471,6 tys. m2. Aktywność deweloperów nie wpłynęła znacząco na poziom pustostanów, który utrzymuje się na poziomie 7%.

Zróżnicowana oferta powierzchni magazynowej w regionie składa się z wielkoformatowych hal magazynowych typu big-box i multitenant, projektów na wyłączność BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejszych magazynów miejskich SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili.

Krajowe i międzynarodowe firmy doceniają ofertę powierzchni magazynowej na wynajem w regionie, która umożliwia swobodny transport dla firm zarządzającym łańcuchami dostaw między Polską, Niemcami, Czechami, Słowacją oraz państwami na południu Europy. Popyt brutto na Górnym Śląsku na koniec września 2023 r. wyniósł 668,7 tys. m2. Według zapowiedzi deweloperów najemcy mogą być spokojni o rozwój, ponieważ w budowie znajduje się kolejne 325 tys. m2.

Firmy wybierają Górny Śląsk i rozwój w ramach województwa śląskiego, ponieważ jest to jeden z najlepiej rozwiniętych regionów pod względem infrastruktury transportowej. Położenie na przecięciu dwóch głównych autostrad A1 i A4 w węźle Sośnica umożliwia swobodny transport w każdym kierunku w Polsce. Region oferuje także dostęp do najlepiej w Polsce rozbudowanej sieć kolejowej i portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Głównymi ośrodkami związanymi z lokalnym rynkiem magazynowym pozostają Katowice, Gliwice, Sosnowiec Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Ruda Śląska, Żory i Częstochowa.

Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową na wynajem w regionie wykazują firmy produkcyjne, logistyczne, kurierzy, przemysł i motoryzacja, sieci handlowe i spożywcze, a także e-commerce. 

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy