Nickel Technology Park Poznań
Nowoczesna powierzchnia magazynowa w Poznaniu do wynajęcia
Park magazynowy Nickel Technology Park Poznań.
Doki rozładunkowe
Bramy wjazdowe na poziomie „0”
Siatka słupów: 12 x 25 m
Wysokość budynku: 10 m
Sale konferencyjne i centrum sportowo-rekreacyjne do dyspozycji najemcy.
Lokalizacja
Park magazynowy oddalony jest o 12 km od ścisłego centrum Poznania;
Odległość zaledwie 15 km od lotniska Ławica;
W pobliżu obiektu przebiega droga nr 7, która bezpośrednio prowadzi do autostrady A2;
Odległość do granicy z Niemcami wynosi około 120 km;
Park znajduje się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Dane techniczne
- Ilość budynków1
- Możliwość prowadzenia produkcjiTAK
- CertyfikatNIE
- Wysokość składowania (m)10.0
- Nośność posadzki6.0
- Siatka słupów-
- Bocznica kolejowaNIE
- Odporność ogniowa-
- DokiTAK
- Bramy z poziomu zeroTAK
- Chłodnia / mroźniaNIE
- Minimalna powierzchnia (m2)1800
- Świetliki dachoweTAK
- TryskaczeNIE
- MonitoringTAK
- OchronaTAK
- ID ofertymp10338
Odległości
Dane rynkowe
Poznań należy do tzw. wielkiej piątki największych rynków magazynowych w Polsce. To jeden z najstarszych regionów logistycznych, który został uformowany wzdłuż drogi krajowej 92, a obecnie autostrady A2. Trasa ta umożliwia dystrybucję towarów ze wschodu na zachód Europy w kierunku Berlina.
Całkowite zasoby poznańskiego rynku magazynowego na koniec marca 2025 r. wynoszą około 3,60 mln m² (szacując na podstawie wzrostu o 60 tys. m² w I kw. 2025 r. względem wcześniejszej wartości 3,54 mln m² z końca 2024 r.). Na terenie województwa wielkopolskiego ofertę powierzchni magazynowej na wynajem przygotowali wszyscy kluczowi deweloperzy – m.in. Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3 oraz wielu mniejszych inwestorów lokalnych. W okresie od stycznia do marca 2025 r. nowa podaż w regionie wyniosła 60 tys. m², co stanowiło trzeci największy przyrost w kraju po dolnośląskim i śląskim. Poziom pustostanów w regionie pozostał na umiarkowanym poziomie w zakresie około 8–9%, co zbliżone jest do średniej krajowej wynoszącej 8,5%. W budowie na terenie województwa wielkopolskiego na koniec I kw. 2025 r. znajdowało się blisko 98 tys. m², co świadczy o wciąż aktywnej działalności deweloperskiej.
Największe skupiska nowoczesnej powierzchni przemysłowo-logistycznej poza samym Poznaniem znajdują się wzdłuż tras ekspresowych S5 i S11, a także w pobliżu lotniska. Wyróżniają się takie lokalizacje jak Gądki, Żerniki, Jaryszki, Robakowo, Komorniki, Plewiska, a także rozwijające się obszary w Sadach, Gołuskach, Tarnowie Podgórnym i historycznie znane punkty logistyczne jak Swarzędz, Konin, Kalisz i Niepruszewo.
Popyt w regionie utrzymuje się na wysokim poziomie. Dominują wszystkie typy obiektów – od big-boxów, przez BTS/BTO, aż po SBU, odpowiadając na potrzeby operatorów logistycznych, firm e-commerce, produkcyjnych, handlowych i kurierskich.
Dane pochodzą z Raportu Axi Immo- Rynek magazynowy w Polsce w I kwartale 2025 r.


Kontakt
Piotr Roszkowski
Associate Director Industrial & Logistics