Panattoni Park Iłowa II powierzchnia magazynowa bezpośrednio przy autostradzie A18
Magazyn klasy A przy granicy polsko-niemieckiej
Nieruchomość Panattoni Park Iłowa II o łącznej powierzchni 100 000 mkw znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A18 (Berlin – Wrocław), w odległości ok. 20 km od granicy polsko-niemieckiej. Lokalizacja parku gwarantuje najemcom bardzo dobry dostęp do lokalnego rynku pracy oraz rozwiniętej sieci infrastruktury transportu. Panattoni Park Iłowa II powierzchnia magazynowa do wynajęcia klasy A, o wysokości w świetle 12 m i standardowej siatce słupów 12×22,5 m.
Panattoni Park Iłowa II oferuje do wynajęcia halę wysokiego składowania, w której rozwiązania technologiczne mogą być dostosowane do działalności klientów z różnych branż. Centrum jest doskonałe dla firm prowadzących usługi logistyczne i dystrybucyjne. Docelowo park magazynowy Panattoni Park Iłowa II będzie składać się z trzech nowoczesnych hal zaprojektowanych zgodnie z wymogami nowoczesnego zarządzania magazynem i logistyką.
Panattoni Park Iłowa II powierzchnia magazynowa bezpośrednio przy granicy Centrum magazynowe klasy A Magazyny wysokiego składowania umożliwiające ekonomiczne przechowywanie towarów Wysokość składowania 10 m Posadzka bezpyłowa Nośność posadzki 5 T/mkw Doki rozładunkowe i bramy wjazdowe do hal z poziomu zero Świetliki Klapy dymowe System tryskaczy Całodobowa ochrona Plac manewrowy i parkingi
Lokalizacja
województwo Lubuskie
Panattoni Park Iłowa II powierzchnia magazynowa znajduje bezpośrednio przy autostradzie A18
Autostrada A18 położona w południowo-zachodniej części Polski, w województwach lubuskim i dolnośląskim. Jest częścią drogi międzynarodowej E36, od granicy z Niemcami Olszyna–Forst, przez obszar Borów Dolnośląskich aż do węzła Krzyżowa k. Bolesławca, gdzie łączy się z autostradą A4
ok. 20 km do granicy Polsko-Niemieckiej
Dzięki bliskości granicy park magazynowy zapewnia świetną komunikację z klientami na polskim rynku oraz międzynarodowym
Dane techniczne
- Ilość budynków3
- Możliwość prowadzenia produkcjiNIE
- CertyfikatTAK
- Wysokość składowania (m)12.0
- Nośność posadzki5.0
- Siatka słupów12x22,5
- Bocznica kolejowaNIE
- Czy powierzchnia biurowa jest dostępnaNIE
- Odporność ogniowa-
- DokiTAK
- Bramy z poziomu zeroTAK
- Chłodnia / mroźniaNIE
- Powierzchnia biurowa (m2)0.00
- Minimalna powierzchnia (m2)2000
- Świetliki dachoweTAK
- TryskaczeTAK
- MonitoringTAK
- OchronaTAK
- ID ofertymp11907
Deweloper
Panattoni Europe to czołowy deweloper na polskim rynku magazynowym, działający od 2005 roku. Panattoni jak i wszystkie inne inwestycje, to najwyżej klasy nieruchomości komercyjne dopasowane do najemców różnych branż i specjalizacji. Ponadto deweloper specjalizuje się w obiektach typu build-to-suit (BTS), które są budowane na zamówienie indywidualnego klienta.
Odległości
Dane rynkowe
Rynek Magazynowy Region Zielona Góra - Gorzów Wielkopolski (województwo lubuskie - Polska zachodnia) należy do jednych z najszybciej rozwijających się rynków magazynowych w Polsce. Główna koncentracja powierzchni logistycznej i produkcyjnej dotyczy lokalizacji Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Świebodzin, Słubice, Międzyrzecz, Sulechów, Kostrzyn nad Odrą czy Iłowa.
Na zakończenie marca 2025 r. w regionie województwa lubuskiego nowa podaż nowoczesnych powierzchni magazynowych wyniosła 4 tysiące metrów kwadratowych.
W województwie lubuskim nowoczesne hale magazynowe wysokiego składowania docenione zostały przez gigantów z segmentu e-commerce. Region korzysta na rozwoju tzw. trendu CBEC (cross border e-commerce), czyli transgranicznego handlu w Internecie.
Magazyny na wynajem od zaraz w regionie Zielona Góra i Gorzów Wlkp.
Na koniec pierwszego kwartału 2025 roku stopa pustostanów w regionie znajduje się na poziomie 22,9 %, natomiast w ramach rozpoczętych projektów znalazło się 23 tysiące metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni logistycznej i produkcyjnej. Deweloperzy aktywni w regionie dostarczają zarówno wielkoformatowe budynki magazynowe big-box i nieruchomości szyte na miarę jak inwestycje BTO (built-to-own) czy BTS (built-to-suit). Na swoje parki magazynowe w regionie zdecydowali się m.in. tacy deweloperzy jak Panattoni, Hillwood czy Exceter. Oferta powierzchni magazynowej dostosowana jest do różnych grup najemców, w tym krajowych i międzynarodowych logistyków, sieci handlowych, sieci spożywczych, e-commerce, firm produkcyjnych, motoryzacyjnych, budowlanych oraz z branży metalowej.
Region Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego wybierany jest przez międzynarodowe firmy, które są zainteresowane budową centrali logistycznych obsługujących region Europy Południowej i Zachodniej. Województwo lubuskie korzysta na swoim położeniu geograficznych wzdłuż granicy polsko – niemieckiej, a także na rozbudowywanej i modernizowanej infrastrukturze drogowej. Głównymi trasami w regionie są autostrady A2 i A4 oraz droga ekspresowa S3.
Powyższe dane pochodzą z raportu AXI IMMO Rynek magazynowy w Polsce w I kwartale 2025 roku.


Kontakt
Damian Kińczyk
Associate Director Industrial & Logistics