Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Obiekty będące przedmiotem niniejszego planu są obiektami komercyjnymi o przeznaczeniu
produkcyjnym, magazynowym, biurowym, socjalnym i warsztatowym, posiadają konstrukcję
mieszaną murowaną wzmocnioną szkieletem żelbetowym oraz o konstrukcję stalową.
Konstrukcja oraz wyposażenie pozwalają przewidywać zmianę ich funkcji w zależności od
potrzeb właściciela oraz koncepcji projektowych.
Na chwilę obecną budynki są częściowo wynajmowane, użytkowane przez firmy produkcyjne i
usługowe.

Budynek warsztatowy nr 1 jest nie podpiwniczony, jednokondygnacyjny o konstrukcji tradycyjnej. Fundamenty betonowe. Ściany murowane z bloczków PGS. Dach wykonany z płyt prefabrykowanych żebrowych ocieplony. Posadzka betonowa. Budynek nr 2 jest podpiwniczony, jednokondygnacyjny, o konstrukcji żelbetowej, prefabrykowanej. Szkielet nośny stalowy, ramowy. Hala produkcyjna nr 3: Budynek nie podpiwniczony, jednokondygnacyjny o konstrukcji szkieletowej, żelbetowej. Fundamenty żelbetowe, schodowe. Ściany płyty żelbetowe prefabrykowane, wewnętrzne z cegły, z blachy fałdowej. Słupy – żelbetowe słupy prefabrykowane, stalowe w ścianach szczytowych. Budynek wielofunkcyjny nr 4 - obiekt socjalny. Budynek w części podpiwniczony, dwukondygnacyjny o konstrukcji mieszanej, żelbetowej i murowanej. Budynek wielofunkcyjny biurowy nr 5 jest nie podpiwniczony, dwukondygnacyjny o konstrukcji szkieletowej żelbetowej, prefabrykowanej. Fundamenty żelbetowe, schodkowe. Wiata magazynowa: fundamenty – żelbetowe, ściany – częściowo - blacha trapezowa, ocynkowana, słupy – konstrukcja stalowa, dach – dwuspadowy, blacha trapezowa (nie ocieplony). Budynek wagi wagonowej nr 7: ściany – zewnętrzne z bloków PGS, słupki międzyokienne z cegły pełnej, dach- na bazie stropu Ackermana ocieplonego styropianem.

Lokalizacja

Nieruchomość usytuowana jest przy trasie w kierunku Bytom centrum – Świętochłowice.
Bytom to miasto położone w południowej Polsce, w województwie śląskim, w blisko 2
milionowej aglomeracji Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Leży w południowo-zachodniej części Wyżyny Śląskiej na wysokości 280-290 m n.p.m. Ukształtowanie terenu miasta jest urozmaicone, a mianowicie tworzą je liczne wzniesienia i obniżenia powierzchni.
Znajduje sie w odległości ok. 15 km od centrum aglomeracji Katowic i zajmuje obszar o powierzchni 69,44 km.
Graniczy z: Piekarami Śląskimi, Radzionkowem, Tarnowskimi Górami, Chorzowem, Zabrzem, Świętochłowicami, Rudą Śląską, Zbrosławicami.

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  3
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  NIE
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  11.0
 • Nośność posadzki
  5.0
 • Siatka słupów
  12 x 6
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  NIE
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Powierzchnia biurowa (m2)
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  NIE
 • Tryskacze
  NIE
 • Monitoring
  NIE
 • Ochrona
  NIE
 • ID oferty
  mp10841

Deweloper

Firma Conbelts S.A. to firma o zasięgu światowym, wspierająca promocję Polskiej Gospodarki, która uczestniczy w wielu delegacjach, misjach gospodarczych i spotkaniach biznesowych na szczeblu międzynarodowym. Firma Conbelts S.A. posiada w swoich zasobach sieć utwardzonych dróg wewnątrz zakładowych umożliwiających swobodny dojazd do każdego obiektu będącego własnością Conbelts S.A.

Odległości

DK79
Autostrada A1
Katowice
Katowice-Pyrzowice Airport

Dane rynkowe

Górny Śląsk to drugi największy rynek magazynowy w Polsce i kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej na koniec 3 kwartału 2023 r. wyniosły ponad 5,29 mln m2.

W regionie województwa śląskiego aktywni pozostają wszyscy kluczowi deweloperzy w tym  Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP, DL Invest oraz wielu lokalnych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż na Górnym Śląsku  wyniosła ponad 471,6 tys. m2. Aktywność deweloperów nie wpłynęła znacząco na poziom pustostanów, który utrzymuje się na poziomie 7%.

Zróżnicowana oferta powierzchni magazynowej w regionie składa się z wielkoformatowych hal magazynowych typu big-box i multitenant, projektów na wyłączność BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejszych magazynów miejskich SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili.

Krajowe i międzynarodowe firmy doceniają ofertę powierzchni magazynowej na wynajem w regionie, która umożliwia swobodny transport dla firm zarządzającym łańcuchami dostaw między Polską, Niemcami, Czechami, Słowacją oraz państwami na południu Europy. Popyt brutto na Górnym Śląsku na koniec września 2023 r. wyniósł 668,7 tys. m2. Według zapowiedzi deweloperów najemcy mogą być spokojni o rozwój, ponieważ w budowie znajduje się kolejne 325 tys. m2.

Firmy wybierają Górny Śląsk i rozwój w ramach województwa śląskiego, ponieważ jest to jeden z najlepiej rozwiniętych regionów pod względem infrastruktury transportowej. Położenie na przecięciu dwóch głównych autostrad A1 i A4 w węźle Sośnica umożliwia swobodny transport w każdym kierunku w Polsce. Region oferuje także dostęp do najlepiej w Polsce rozbudowanej sieć kolejowej i portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Głównymi ośrodkami związanymi z lokalnym rynkiem magazynowym pozostają Katowice, Gliwice, Sosnowiec Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Ruda Śląska, Żory i Częstochowa.

Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową na wynajem w regionie wykazują firmy produkcyjne, logistyczne, kurierzy, przemysł i motoryzacja, sieci handlowe i spożywcze, a także e-commerce. 

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy