Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Obiekty będące przedmiotem niniejszego planu są obiektami komercyjnymi o przeznaczeniu
produkcyjnym, magazynowym, biurowym, socjalnym i warsztatowym, posiadają konstrukcję
mieszaną murowaną wzmocnioną szkieletem żelbetowym oraz o konstrukcję stalową.
Konstrukcja oraz wyposażenie pozwalają przewidywać zmianę ich funkcji w zależności od
potrzeb właściciela oraz koncepcji projektowych.
Na chwilę obecną budynki są częściowo wynajmowane, użytkowane przez firmy produkcyjne i
usługowe.

Budynek warsztatowy nr 1 jest nie podpiwniczony, jednokondygnacyjny o konstrukcji tradycyjnej. Fundamenty betonowe. Ściany murowane z bloczków PGS. Dach wykonany z płyt prefabrykowanych żebrowych ocieplony. Posadzka betonowa. Budynek nr 2 jest podpiwniczony, jednokondygnacyjny, o konstrukcji żelbetowej, prefabrykowanej. Szkielet nośny stalowy, ramowy. Hala produkcyjna nr 3: Budynek nie podpiwniczony, jednokondygnacyjny o konstrukcji szkieletowej, żelbetowej. Fundamenty żelbetowe, schodowe. Ściany płyty żelbetowe prefabrykowane, wewnętrzne z cegły, z blachy fałdowej. Słupy – żelbetowe słupy prefabrykowane, stalowe w ścianach szczytowych. Budynek wielofunkcyjny nr 4 - obiekt socjalny. Budynek w części podpiwniczony, dwukondygnacyjny o konstrukcji mieszanej, żelbetowej i murowanej. Budynek wielofunkcyjny biurowy nr 5 jest nie podpiwniczony, dwukondygnacyjny o konstrukcji szkieletowej żelbetowej, prefabrykowanej. Fundamenty żelbetowe, schodkowe. Wiata magazynowa: fundamenty – żelbetowe, ściany – częściowo - blacha trapezowa, ocynkowana, słupy – konstrukcja stalowa, dach – dwuspadowy, blacha trapezowa (nie ocieplony). Budynek wagi wagonowej nr 7: ściany – zewnętrzne z bloków PGS, słupki międzyokienne z cegły pełnej, dach- na bazie stropu Ackermana ocieplonego styropianem.

Lokalizacja

Nieruchomość usytuowana jest przy trasie w kierunku Bytom centrum – Świętochłowice.
Bytom to miasto położone w południowej Polsce, w województwie śląskim, w blisko 2
milionowej aglomeracji Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Leży w południowo-zachodniej części Wyżyny Śląskiej na wysokości 280-290 m n.p.m. Ukształtowanie terenu miasta jest urozmaicone, a mianowicie tworzą je liczne wzniesienia i obniżenia powierzchni.
Znajduje sie w odległości ok. 15 km od centrum aglomeracji Katowic i zajmuje obszar o powierzchni 69,44 km.
Graniczy z: Piekarami Śląskimi, Radzionkowem, Tarnowskimi Górami, Chorzowem, Zabrzem, Świętochłowicami, Rudą Śląską, Zbrosławicami.

Dane techniczne

  • Ilość budynków
    3
  • Możliwość prowadzenia produkcji
    NIE
  • Certyfikat
    NIE
  • Wysokość składowania (m)
    11.0
  • Nośność posadzki
    5.0
  • Siatka słupów
    12 x 6
  • Bocznica kolejowa
    NIE
  • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
    NIE
  • Odporność ogniowa
    -
  • Doki
    NIE
  • Bramy z poziomu zero
    TAK
  • Chłodnia / mroźnia
    NIE
  • Powierzchnia biurowa (m2)
  • Minimalna powierzchnia (m2)
    -
  • Świetliki dachowe
    NIE
  • Tryskacze
    NIE
  • Monitoring
    NIE
  • Ochrona
    NIE
  • ID oferty
    mp10841

Deweloper

Firma Conbelts S.A. to firma o zasięgu światowym, wspierająca promocję Polskiej Gospodarki, która uczestniczy w wielu delegacjach, misjach gospodarczych i spotkaniach biznesowych na szczeblu międzynarodowym. Firma Conbelts S.A. posiada w swoich zasobach sieć utwardzonych dróg wewnątrz zakładowych umożliwiających swobodny dojazd do każdego obiektu będącego własnością Conbelts S.A.

Odległości

DK79
Autostrada A1
Katowice
Katowice-Pyrzowice Airport

Dane rynkowe

Region Górny Śląsk (południowa Polska) to drugi największy rynek magazynowy w Polsce i kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej w regionie Górnego Śląska na koniec 3 kwartału 2023 r. wyniosły ponad 5,29 mln m2.

W regionie województwa śląskiego aktywni pozostają wszyscy kluczowi deweloperzy magazynowi w tym Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP, DL Invest oraz wielu lokalnych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż na powierzchnie magazynowe na Górnym Śląsku wyniosła ponad 471,6 tys. m2. Aktywność deweloperów magazynowych nie wpłynęła znacząco na poziom pustostanów, który utrzymuje się na poziomie 7%.

Zróżnicowana oferta magazynów i hal do wynajęcia w regionie Górny Śląsk składa się wielkoformatowych hal magazynowych typu big-box i multitenant, projektów na wyłączność BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejszych magazynów miejskich SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili.

Krajowe i międzynarodowe firmy doceniają ofertę magazynów na wynajem w regionie Górnego Śląska, która umożliwia swobodny transport dla firm zarządzającym łańcuchami dostaw między Polską, Niemcami, Czechami, Słowacją oraz państwami na południu Europy. Popyt brutto na magazyny na Górnym Śląsku na koniec września 2023 r. wyniósł 668,7 tys. m2. Według zapowiedzi deweloperów najemcy powierzchni magazynowych mogą być spokojni o rozwój, ponieważ w budowie znajduje się kolejne 325 tys. m2 nowoczesnych hal i magazynów.

Firmy wybierają magazyny i hale na Górnym Śląsku i rozwój w ramach województwa śląskiego, ponieważ jest to jeden z najlepiej rozwiniętych regionów pod względem infrastruktury transportowej. Położenie Górnego Śląska na przecięciu dwóch głównych autostrad A1 i A4 w węźle Sośnica umożliwia swobodny transport towarów w każdym kierunku w Polsce. Region Śląska oferuje także dostęp do najlepiej w Polsce rozbudowanej sieć kolejowej i portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Głównymi ośrodkami związanymi z rynkiem magazynowym na Górnym Śląsku pozostają Katowice, Gliwice, Sosnowiec Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Ruda Śląska, Żory i Częstochowa.

Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową na wynajem w regionie Górny Śląsk wykazują firmy produkcyjne, logistyczne, kurierzy, przemysł i motoryzacja, sieci handlowe i spożywcze, a także e-commerce. 

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy