Mapletree Park Błonie II – magazyn w Błoniu pod Warszawą
Magazyny i hale pod Warszawą
Mapletree Park Błonie II (poprzednia nazwa Exeter Park Błonie / Prologis Park Błonie II) oferuje nowoczesne magazynowy do wynajęcia w Błoniu na terenie Strefy Przemysłowej Błonie-Pass. Połączenia komunikacyjne oraz rozwinięta infrastruktura drogowa, przyczyniają się do rozszerzenia możliwości logistycznych i spedycyjnych na teren województwa, kraju oraz na rynki międzynarodowe.
-
Park produkcyjny Mapletree Park Błonie II zbudowano w obszarze Strefy Przemysłowej Błonie-Pass
-
40 min. jazdy samochodem do Centrum Warszawy
-
6 km od centrum Błonia
-
4 km od Drogi Krajowej S92 Warszawa – Poznań
-
32 km od autostrady A2 i węzła Grodzisk
-
Atutem kompleksu jest dostęp do komunikacji miejskiej oraz bliskość wykwalifikowanej siły roboczej.
Lokalizacja
Park produkcyjny Mapletree Park Błonie II zbudowano w obszarze Strefy Przemysłowej Błonie-Pass;
40 min. jazdy samochodem do Centrum Warszawy;
6 km od centrum Błonia;
4 km od Drogi Krajowej S92 Warszawa – Poznań;
32 km od autostrady A2 i węzła Grodzisk;
Atutem kompleksu jest dostęp do komunikacji miejskiej oraz bliskość wykwalifikowanej siły roboczej.
Dane techniczne
-
Ilość budynków3
-
Możliwość prowadzenia produkcjiTAK
-
CertyfikatNIE
-
Wysokość składowania (m)10.0
-
Nośność posadzki5.0
-
Siatka słupów12 x 24
-
Bocznica kolejowaNIE
-
Odporność ogniowa-
-
DokiTAK
-
Bramy z poziomu zeroTAK
-
Chłodnia / mroźniaNIE
-
Minimalna powierzchnia (m2)2600
-
Świetliki dachoweTAK
-
TryskaczeTAK
-
MonitoringTAK
-
OchronaTAK
-
ID ofertymp9953
Deweloper
Mapletree Investments to firma z Singapuru, która jest właścicielem i zarządcą nieruchomości biurowych, handlowych, logistycznych, przemysłowych, centrów danych, mieszkaniowych w regionie Azji i Pacyfiku, Europie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.
Odległości
Dane rynkowe
Województwo mazowieckie to największy rynek magazynowy w Polsce. Całkowite zasoby magazynowe i produkcyjne regionu na koniec 2023 r. wyniosły 31,7 mln m2, nowa podaż w całym 2023 r. wyniosła 3,7 mln m2. Mazowieckie jest lokalizacją centralną, którą wybierają firmy logistyczne, firmy dystrybucyjne, dostawcy, branża e-commerce czy firmy usługowe. Dominującymi subregionami pozostają Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Janki, Nadarzyn, Piaseczno, Marki, Radzymin, Modlin i Czosnów.
Klienci doceniają lokalny rynek logistyczny, jego doskonałą lokalizację w otoczeniu gęstej sieci dróg i autostrad umożliwiającą komfortowy transport w każdym kierunku w Polsce. Najemcy chętnie korzystają z kluczowych tras w regionie Mazowsza jak autostrady A2, dróg ekspresowych S2 i S8 i dróg krajowych 50 i 92. Popyt brutto w 2023 r. w Polsce wyniósł 5,6 mln m2 zaś dla rynku woj. mazowieckiego 1,4 mln m2. Bardzo dużo najemców wybiera Mazowsze ze względu na zróżnicowaną i dużą ofertę powierzchni magazynowej spełniającej wymagania różnych sektorów.
Na koniec 2023 r. stopa pustostanów dla regionu Mazowsza wyniosła 7,7%. Z racji największego rynku konsumenckiego oraz wysokiej płynności region jest wybierany przez głównych graczy rynkowych. Aktywni na Mazowszu pozostają Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3 oraz wiele indywidualnych podmiotów. Na koniec 2023 r. deweloperzy dostarczyli 702,5 tys. m2, w tym samym czasie w budowie znajdowało się 479 tys. m2.
Kontakt
Karol Osiecki
Associate Director Industrial & Development
Kontakt
Paweł Bułajewski
Senior Specialist Industrial & Development