+48 22 111 00 0148 22 50 58 440
Zgłoś Ofertę ENG
header

Wikana zainwestuje 58 mln zł w biurowce i centrum logistyczne

Centrum biznesowe Wikana Business Park w Lublinie może być gotowe pod koniec przyszłego roku. Spółka Wikana Invest jest gotowa do rozpoczęcia prac. Przedłuża się jednak oczekiwanie na pozwolenie na budowę – informuje Strefabiznesu.pl.

– Jesteśmy przygotowani do wyboru wykonawcy – mówi Robert Gajor z Wikana SA. – Bardzo nam zależy na szybkim rozpoczęciu prac. Wciąż jednak jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę – dodaje.

Spółka zapewnia, że jeśli nie pojawią się dodatkowe problemy, biurowce będą gotowe pod koniec przyszłego roku. Wikana Invest jest spółką zależną Grupy Kapitałowej Wikana SA. Powstała 7 maja 2009 roku. W 2009 roku wygrała przetarg na ponad 4-hektarową działkę w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W połowie ubiegłego roku złożyła wniosek o pozwolenie na budowę. Firma ma na celu realizację inwestycji komercyjnej Wikana Business Park położonej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Mielec, podstrefa Lublin. Inwestycja zakłada budowę parku logistycznego z halą wysokiego składowania oraz centrum biurowego składającego się z dwóch trzykondygnacyjnych budynków biurowych wraz z parkingiem podziemnym. Dwa budynki biurowe będą miały powierzchnię 14 tys. mkw. W ich sąsiedztwie powstanie centrum logistyczne.

Źródło: www.propertynews.pl

Powiązane wpisy