+48 22 111 00 0148 22 50 58 440
Zgłoś Ofertę ENG
header

Panattoni Europe rozszerza plany inwestycyjne – 350 mln Euro na obiekty logistyczne w Europie

Przyjęty niedawno przez Panattoni Europe plan inwestycyjny na rynek niemiecki o wartości 200 mln Euro został poszerzony o kolejną transzę. Jest nią 150 mln Euro, których przeznaczeniem są realizacje nowych obiektów w Polsce, Czechach, Słowacji, a także selektywnie w innych krajach w regionie. Plan ten może zostać rozszerzony o kolejne transze, jeżeli rynek utrzyma swoją aktualną dynamikę i równowagę między podażą a popytem.

Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni Europe przypomina, że „Panattoni jest liderem rynku obiektów logistycznych w Polsce i konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję w Czechach i Niemczech wykorzystując fakt, iż środek ciężkości logistycznej Europy jest i pozostanie w tej części kontynentu. Popyt na nowoczesne obiekty logistyczne jest wzmacniany błyskawicznym rozwojem rynku e-commerce, ciągłą racjonalizacją łańcucha dostaw i ogólnie poprawiającą się sytuacją ekonomiczną w Europie. Przenoszenie procesów produkcyjnych z Europy Zachodniej do Europy środkowej, głownie do Polski, Czech, Słowacji jest dodatkowym czynnikiem utrzymującym te rynki w bardzo dobrej kondycji”.

Rok 2014 będzie rekordowym dla Panattoni w Polsce, w Czechach i w Niemczech, w których łącznie w trakcie budowy jest 409 971 m2, w tym dwa obiekty dla firmy Amazon. W Polsce firma realizuje aktualnie 374 000 m² nowoczesnej powierzeni logistycznej co pozwala umocnić jej pozycje zdecydowanego lidera na tym rynku. Na szczycie podium plasują dewelopera również wyniki pierwszego półrocza br. kiedy firma dostarczyła na rynek 108 000 m2 (m in. 50 000 m² dla Castorama Polska czy 33 600 m² dla Polaris) tj. ponad dwukrotnie więcej niż drugi w klasyfikacji deweloper.

Panattoni Europe jako jedyny deweloper jest obecny we wszystkich segmentach rynku – od niewielkich budynków o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych do ponad 120 000 m2 centrów logistycznych typu Amazon. Obiekty oferowane przez Panattoni są wynajmowane lub nabywane przez użytkowników i mogą służyć do różnorodnej działalności – od tradycyjnej magazynowej do specyficznej, „na miarę”, także produkcyjnej. Firma zarządza obecnie portfelem nieruchomości logistycznych o powierzchni 1 700 000 m², a próg 2 000 000 m² zostanie przekroczony w najbliższych miesiącach.

Źródło: Panattoni.

Powiązane wpisy