+48 22 111 00 0148 22 50 58 440
Zgłoś Ofertę ENG
header

Panattoni buduje nowy park magazynowy w Sosnowcu o powierzchni 90 000 mkw

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce, rusza z budową parku magazynowego w Sosnowcu. To pierwsza inwestycja dewelopera w tym mieście. Docelowa powierzchnia Panattoni Park Sosnowiec wyniesie 90 000 m² i obejmie cztery budynki. W pierwszej fazie projektu powstanie 21 900 m².

Górny Śląsk to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się rejonów Polski i przyciągający klientów zainteresowanych powierzchnią magazynową. W związku z tym Panattoni Europe zdecydowało się poszerzyć ofertę swoich magazynów w regionie zlokalizowanych do tej pory w Bielsku-Białej, Czeladzi, Gliwicach i Mysłowicach o kolejne miasto – tym razem Sosnowiec. W nowym parku wybudowane zostaną cztery budynki o łącznej powierzchni 90 000 m². Obecnie startuje budowa pierwszego z nich, liczącego 21 900 m².

Panattoni Park Sosnowiec zlokalizowany jest w pobliżu Euroterminala Sławków łączącego Europę, Rosję i Chiny, Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach oraz autostrady A4, bezpośrednio przy drodze ekspresowej S1, co sprzyja inwestycjom międzynarodowym. Wielkość Aglomeracji Śląskiej liczącej 4,5 miliona mieszkańców oraz niewielka odległość do centrum Sosnowca (8 km), Katowic (9 km) i Krakowa (80 km) jest z kolei atutem dla firm obsługujących rynek lokalny.

Źródło: Panattoni.

 

Powiązane wpisy