Region obejmujący warmińsko-mazurski rynek magazynowy, rozwija się w oparciu o lokalizacje w pobliżu Olsztyna, Olsztynka i Ostródy. To właśnie w tych miejscach w ostatnich latach swoje inwestycje zrealizowali tacy deweloperzy jak Hillwood i Panattoni, oferując nowoczesne powierzchnie magazynowe.
Na koniec 2024 roku całkowite zasoby magazynowe województwa warmińsko-mazurskiego utrzymały się na poziomie około 181 tys. m² – ten wolumen nie uległ zmianie względem poprzednich lat.
Na koniec grudnia 2024 roku współczynnik pustostanów w regionie wynosił 2,3%, co oznacza stabilny poziom dostępności powierzchni. Jest to zarazem jeden z najniższych wskaźników w kraju, co potwierdza dobrą chłonność rynku i ograniczoną liczbę dostępnych modułów magazynowych „od zaraz”.
Strategiczna lokalizacja przy drodze ekspresowej S7, łączącej północ i południe Polski (Trójmiasto–Warszawa–Kraków), daje regionowi duży potencjał rozwoju w średnim i długim horyzoncie czasowym.
W ostatnich latach wśród najemców zainteresowanych powierzchnią magazynową w regionie Olsztyna dominowały firmy z sektora odzieżowego, spożywczego oraz e-commerce. Lokalne atuty takie jak dostępność siły roboczej, czynią region atrakcyjną lokalizacją dla podmiotów poszukujących rozwiązań blisko konsumentów w północno-wschodniej Polsce.
Dane pochodzą z Raportu Axi Immo- Rynek magazynowy w Polsce w I kwartale 2025 r.