Tereny inwestycyjne w regionie Małopolski charakteryzuje trudne ukształtowanie terenu, które podnosi koszty związane z rozpoczęciem budowy inwestycji, a także wpływa na wysokość wyjściowych stawek za najem. Głównym atutem regionu województwa małopolskiego jest dostęp do autostrady A4 oraz droga ekspresowa S7, które umożliwiają dostęp nie tylko do lokalnego rynku polskiego, ale również do rynku niemieckiego i ukraińskiego.
Ze względu na ukształtowanie terenu grunty inwestycyjne w województwie małopolskim należą do regionów dysponujących niższym wolumenem zabudowanej powierzchni magazynowej. W wyniku rozwoju infrastruktury drogowej w Krakowie na znaczeniu zyskują okolice lotniska i Nowa Huta. Deweloperzy magazynowi w poszukiwaniu gruntów pod inwestycje zdecydowali się na rozwój na wschód od Krakowa. W ostatnich latach na znaczeniu zyskały takie lokalizacje jak Niepołomice, Tarnów, Bochnia i Kokotów. Poza Krakowem nowe parki logistyczne i centra dystrybucyjne powstają także w Skawinie, Modlniczce, Rybitwach, Targowisku i Wieliczce.
W regionie woj. małopolskiego na gruntach inwestycyjnych nowoczesne powierzchnie magazynowe i produkcyjne dostarczyli tacy duzi dostawcy powierzchni przemysłowych jak Panattoni, 7R, GLP, Hillwood jak również lokalne podmioty jak LCube i BIK.
Województwo małopolskie to region, w którym powstają zróżnicowane powierzchnie magazynowe w formatach big-box, SBU (small business unit), projekty BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit). Ze względu na rozwój segmentu logistyki ostatniej mili w Krakowie i okolicach powstały moduły w ramach mniejszych miejskich inwestycji.
Wśród najaktywniejszych grup najemców znajdują się m.in. logistycy, firmy produkcyjne, firmy odzieżowe, sieci handlowe, branża meblarska/DIY, lekka produkcja i branża motoryzacyjna.