Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Lubuskie dane ekonomiczne Magazyny

Rynek Magazynowy Region Zielona Góra – Gorzów Wielkopolski (województwo lubuskie – Polska zachodnia) należy do jednych z najszybciej rozwijających się rynków magazynowych w Polsce. Główna koncentracja powierzchni logistycznej i produkcyjnej dotyczy lokalizacji Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Świebodzin, Słubice, Międzyrzecz, Sulechów, Kostrzyn nad Odrą czy Iłowa.

Na zakończenie marca 2025 r. w regionie województwa lubuskiego nowa podaż nowoczesnych powierzchni magazynowych wyniosła 4 tysiące metrów kwadratowych.

W województwie lubuskim nowoczesne hale magazynowe wysokiego składowania docenione zostały przez gigantów z segmentu e-commerce. Region korzysta na rozwoju tzw. trendu CBEC (cross border e-commerce), czyli transgranicznego handlu w Internecie.

Magazyny na wynajem od zaraz w regionie Zielona Góra i Gorzów Wlkp.

Na koniec pierwszego kwartału 2025 roku stopa pustostanów w regionie znajduje się na poziomie 22,9 %, natomiast w ramach rozpoczętych projektów znalazło się 23 tysiące metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni logistycznej i produkcyjnej. Deweloperzy aktywni w regionie dostarczają zarówno wielkoformatowe budynki magazynowe big-box i nieruchomości szyte na miarę jak inwestycje BTO (built-to-own) czy BTS (built-to-suit). Na swoje parki magazynowe w regionie zdecydowali się m.in. tacy deweloperzy jak Panattoni, Hillwood czy Exceter. Oferta powierzchni magazynowej dostosowana jest do różnych grup najemców, w tym krajowych i międzynarodowych logistyków, sieci handlowych, sieci spożywczych, e-commerce, firm produkcyjnych, motoryzacyjnych, budowlanych oraz z branży metalowej.

Region Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego wybierany jest przez międzynarodowe firmy, które są zainteresowane budową centrali logistycznych obsługujących region Europy Południowej i Zachodniej. Województwo lubuskie korzysta na swoim położeniu geograficznych wzdłuż granicy polsko – niemieckiej, a także na rozbudowywanej i modernizowanej infrastrukturze drogowej. Głównymi trasami w regionie są autostrady A2 i A4 oraz droga ekspresowa S3. 

Powyższe dane pochodzą z raportu AXI IMMO Rynek magazynowy w Polsce w I kwartale 2025 roku.