Województwo lubuskie korzysta na swoim położeniu geograficznych wzdłuż granicy polsko – niemieckiej, a także na rozbudowywanej i modernizowanej infrastrukturze drogowej. Głównymi trasami w regionie są autostrady A2 i A4 oraz droga ekspresowa S3.
Województwo lubuskie należy do jednych z najszybciej rozwijających się rynków magazynowych w Polsce. Główna koncentracja powierzchni logistycznej i produkcyjnej dotyczy Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Świebodzina i Słubic.
Znaczący wzrost inwestycji na terenach komercyjnych w województwie lubuskim,związany był z umiejscowieniem hal gigantów z segmentu e-commerce. Region korzysta z pewnością na rozwoju tzw. trendu CBEC (cross border e-commerce), czyli transgranicznego handlu w Internecie.
Region województwa lubuskiego wybierany jest przez międzynarodowe firmy, które są zainteresowane budową centrali logistycznych obsługujących rynki zbytu w Europie Południowej i Zachodniej. W województwie lubuskim obecne są krajowe i międzynarodowe firmy logistyczne, sieci handlowe, sieci spożywcze, e-commerce, firmy produkcyjne, motoryzacyjne, budowlane oraz z branży metalowej.