Koszt rozbudowy fabryki w Bydgoszczy przewyższył kwotę, za którą Unilever w 1991 roku kupił fabrykę. W ramach rozbudowy powiększone zostały wydziały pakowania i przechowywania gotowych produktów. Zainstalowane zostały m.in. nowe mieszalniki połączone z nowoczesnymi liniami pakującymi oraz wysokiej jakości paletyzatorami. Powierzchnia budynku fabryki zwiększyła się o 12 608 m2. Wprowadzone do produkcji w bydgoskiej fabryce marki, takie jak TRESemmé, VO5, Simple, Zwitsal, Glysolid, Fissan, Neutral, St. Ives, trafią na europejskie i światowe rynki.

Skala tej inwestycji jest kolejnym dowodem na to, że Unilever postrzega Polskę jako niezwykle atrakcyjny rynek. Zakończona rozbudowa to następny krok na naszej drodze do prowadzenia zrównoważonego biznesu. Co więcej, fabryka w Bydgoszczy jest doskonałym, lokalnym przykładem dynamicznie rozwijającego się zakładu, realizującego ambitne cele postawione przez wdrażany przez Unilever plan „Życie w sposób zrównoważony” – mówi Harm Goossens, prezes Unilever Polska.

Inwestycja w Bydgoszczy niesie ze sobą również wiele korzyści dla lokalnego biznesu. Przy rozbudowie zakładu korzystano z usług i produktów ponad 90 firm zewnętrznych. Głównym wykonawcą inwestycji była bydgoska firma PROMONT.

Nasz zakład jest teraz niemal dwa razy większy, niż przed rozbudową. Przeprowadzona inwestycja dowodzi jak ważnym ośrodkiem produkcyjnym w skali światowej jest bydgoska fabryka. Ten sukces to zasługa profesjonalizmu i zaangażowania całego zespołu w połączeniu z efektywnym wykorzystywaniem najnowszych technologii i międzynarodowych doświadczeń – mówi Marek Głowski, Dyrektor Fabryki w Bydgoszczy.

Źródło: Unilever.