+48 22 111 00 0148 22 50 58 440
Zgłoś Ofertę ENG
header

Panattoni zbudowało fabrykę dla Polaris Industries – 33 000 m² w Wałbrzyskiej SSE Invest-Park

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce ukończył budowę pierwszej w Europie fabryki Polaris Industries – amerykańskiego producenta m.in. quadów. Obiekt o powierzchni 33 000 m²  powstał w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Seryjna produkcja pojazdów ruszy już na przełomie sierpnia i września br.

Panattoni Europe zakończyło realizację kolejnego obiektu produkcyjnego . Tym razem jest to pierwsza europejska fabryka pojazdów terenowych firmy Polaris Industries – amerykańskiego producenta skuterów śnieżnych, quadów, motocykli i pojazdów elektrycznych typu NEV. Obiekt powstał w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej Invest-Park i liczy 33 000 m² . Hala produkcyjna zajęła aż 25 600 m² , magazyn 3 400 m² , natomiast strefa socjalno-biurowa 3 981 m² . Prace budowlane obiektu rozpoczęły się na początku sierpnia 2013 r., a już na przełomie lipca i sierpnia uruchomiona zostanie testowa produkcja pojazdów, seryjna zaś na przełomie sierpnia i września br. 

„Jest to pierwsza w Europie fabryka pojazdów terenowych firmy, z której rocznie zjeżdżać będzie aż 25 tysięcy quadów i małych pojazdów terenowych, a które dalej trafią do Europy, na Bliski Wschód oraz do Rosji. Dzięki skali przedsięwzięcia zatrudnienie znajdzie aż ok. 350 osób, z perspektywą zwiększenia etatów”, powiedział Bogusław Dawiec, Kierownik Fabryki.

Obiekt produkcyjny dla Polaris Industries to inwestycja typu „greenfield”, w przypadku której, obiekt powstał na dotychczas nieużywanych przez przemysł lub usługi terenie. Polaris wybrał lokalizację w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej Invest-Park w Opolu przy ul. Wspólnej. Natomiast do zadań Panattoni Europe, jako dewelopera całej inwestycji, należało nabycie nieruchomości na przetargu, uzbrojenie obszaru w podstawową infrastrukturę, przygotowanie i wdrożenie całej procedury uzyskania pozwolenia na budowę a także zaprojektowanie obiektu biorąc pod uwagę indywidualne zapotrzebowanie Polaris i specyfikę planowanej produkcji.

Powiązane wpisy

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial