Magazyny bez zmian?
Deweloperzy chętniej budują magazyny na zamówienie. To daje pewność, że nie powiększą i tak wysokiego wskaźnika pustostanów.
W porównaniu z pierwszym półroczem w III kwartale 2010 roku nieco wzrosła ilość powierzchni magazynowych oddawanych do użytku.
Ukończono prawie 90 tys. mkw. nowoczesnych magazynów, w tym kolejną fazę projektu Ideal Idea w I strefie warszawskiej. Oddano również drugi budynek w Panattoni Park Ożarów. Dzięki temu podaż powierzchni magazynowej w stolicy zwiększyła się o 22,3 tys. mkw. i przekroczyła 2,42 mln mkw.
Na rynkach regionalnych oddano do użytku cztery budynki: Centrum Logistyczne Kowale firmy 7R Logistic w Gdańsku, Panattoni Park Czeladź na Górnym Śląsku, drugi budynek w Panattoni Park Wrocław oraz magazyn typu BTS zbudowany przez Panattoni dla firmy HM w Gądkach pod Poznaniem. Ich łączna powierzchnia przekracza 67 tys. mkw.
Na koniec III kwartału 2010 roku znajdowało się w budowie około 290 tys. mkw., z czego blisko 105 tys. mkw. weszło w fazę realizacji. Obecnie na rynku warszawskim budowane są dwa obiekty BTS, oba przez firmę Panattoni: w Ożarowie i Święcicach, które łącznie dostarczą nieco ponad 68 tys. mkw.
Trudności w pozyskaniu finansowania powodują, że deweloperzy chętniej budują obiekty na zamówienie konkretnego klienta niż spekulacyjnie.
Źródło: Puls Biznesu, www.pb.pl
Ostatnie artykuły
27 sierpnia 2024
AXI IMMO doradza Sales Service przy wynajmie ponad 5000 mkw. w Good Point V koło Warszawy
Sales Service wynajęła ostatnią dostępną halę w Good Point V jednocześnie finalizując pełną komercjalizację obiektu.
26 sierpnia 2024
WDT Group z nowym magazynem w Hillwood Janki Sokołów k. Warszawy, doradza AXI IMMO
Nowoczesna powierzchnia dystrybucyjna blisko Warszawy dla usprawnienia procesów operacyjnych WDT Group
21 sierpnia 2024
Kraków magazynowym milionerem
Firma doradcza AXI IMMO prezentuje analizę krakowskiego rynku magazynowego.
13 sierpnia 2024
AXI IMMO publikuje raport – Rynek Magazynowy w Polsce w I połowie 2024 r.
Rynek magazynowy w Polsce ponownie nabiera wiatru w żagle. Ożywienie w popycie przy wysokim udziale renegocjacji.