W porównaniu z pierwszym półroczem w III kwartale 2010 roku nieco wzrosła ilość powierzchni magazynowych oddawanych do użytku.

Ukończono prawie 90 tys. mkw. nowoczesnych magazynów, w tym kolejną fazę projektu Ideal Idea w I strefie warszawskiej. Oddano również drugi budynek w Panattoni Park Ożarów. Dzięki temu podaż powierzchni magazynowej w stolicy zwiększyła się o 22,3 tys. mkw. i przekroczyła 2,42 mln mkw.

Na rynkach regionalnych oddano do użytku cztery budynki: Centrum Logistyczne Kowale firmy 7R Logistic w Gdańsku, Panattoni Park Czeladź na Górnym Śląsku, drugi budynek w Panattoni Park Wrocław oraz magazyn typu BTS zbudowany przez Panattoni dla firmy HM w Gądkach pod Poznaniem. Ich łączna powierzchnia przekracza 67 tys. mkw.

Na koniec III kwartału 2010 roku znajdowało się w budowie około 290 tys. mkw., z czego blisko 105 tys. mkw. weszło w fazę realizacji. Obecnie na rynku warszawskim budowane są dwa obiekty BTS, oba przez firmę Panattoni: w Ożarowie i Święcicach, które łącznie dostarczą nieco ponad 68 tys. mkw.

Trudności w pozyskaniu finansowania powodują, że deweloperzy chętniej budują obiekty na zamówienie konkretnego klienta niż spekulacyjnie.

Źródło: Puls Biznesu, www.pb.pl