Jak podaje deweloper Panattoni, lider europejskiego rynku nieruchomości przemysłowych, BestSecret zajmie prawie 90 000 mkw. w Panattoni Park Sulechów III. Inwestycja będzie oddawana etapami od stycznia do czerwca 2023 r.

Deweloper rozpoczyna prace nad Panattoni Park Sulechów III, który w całości został wynajęty przez BestSecret, czołowego niemieckiego gracza i właściciela sklepu internetowego o tej samej nazwie, który dostarcza towary do 27 krajów w całej Europie. Firma wynajęła 88 500 mkw. z opcją powiększenia o kolejne 42 000 mkw. i wykorzysta 40,000 mkw. antresoli i powierzchni biurowej w budynku, przy czym powierzchnia biurowa to ponad 10 500 mkw. Ponadto deweloper przygotowuje przestrzeń pod wielowarstwowe regały (Pick Towers) oraz dba o podwyższenie części budynku. Projekt ma być oddawany etapami od stycznia do czerwca 2023 roku i ma być certyfikowany w systemie BREEAM na ocenę „Excellent”.

Inwestycja będzie spełniać wysokie standardy w zakresie efektywności energetycznej, w tym złożone systemy pomiarowe i inteligentne oświetlenie. Panattoni zadba również o dobro przyszłych pracowników. Deweloper zapewni zwiększony dostęp do naturalnego oświetlenia na rozległej powierzchni biurowej oraz zapewni odpowiednią akustykę przestrzeni konsultując się ze specjalistą. Ponadto Panattoni zapewni na terenie centrum udogodnienia dla rowerzystów oraz punkty ładowania pojazdów elektrycznych. Osiedle ma być przygotowane w porozumieniu z ekologiem, który m.in. przyczyni się do zachowania bioróżnorodności na terenie i wokół inwestycji.